Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 września 2018
Żandarmeria na MSPO Kielce
Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Żandarmeria Wojskowa prezentuje najnowsze pojazdy i sprzęt wykorzystywane podczas realizacji zadań ustawowych.


„Obronność-Współpraca-Skuteczność” – to hasło tegorocznej Wystawy Sił Zbrojnych RP. Trzydzieści jednostek z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Wojsk Obrony Terytorialnej prezentuje swój sprzęt i uzbrojenie, w sumie wystawiono ponad 380 eksponatów.

W trakcie Wystawy Sił Zbrojnych RP najnowsze pojazdy, broń i wyposażenie służbowe prezentują również żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Przed oficjalną inauguracją targów stoisko Żandarmerii Wojskowej wizytował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Prezentacji sprzętu dokonali komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch i komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk Sławomir Tęcza.

Centralnym elementem żandarmskiej ekspozycji są pojazdy interwencyjne: pojazd opancerzony SandCat przystosowany do prowadzenia działań antyterrorystycznych, quad Polaris przeznaczony do wykorzystania bojowego w czasie prowadzenia dalekiego rozpoznania i działań szturmowych oraz samochód Opel Insignia przeznaczony do zabezpieczania potrzeb transportowych Żandarmerii Wojskowej.

Żołnierze prezentują również broń będącą na wyposażeniu Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie oraz sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy Wydziału Działań Specjalnych i Wydziału Ochrony. Z kolei żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie demonstrują zainteresowanym sprzęt wykorzystywany podczas realizacji zadań prewencyjnych.

Na stanowisku Żandarmerii Wojskowej nie brakuje również akcentów historycznych i nawiązania do 100-lecia odzyskania niepodległości. Na wszystkich odwiedzających wystawę ŻW czekają także materiały informacyjno-promocyjne, w tym ulotki dotyczące naboru do formacji.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przedsięwzięcie, w którym uczestniczą nie tylko pasjonaci obronności i wojska, ale również liczne delegacje zagraniczne i przedstawiciele przemysłu obronnego z całego świata. Nad niezakłóconym przebiegiem targów i bezpieczeństwem zagranicznych delegacji wojskowych czuwają żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

 

Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: Żandarmeria na MSPO Kielce
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane