Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
24 września 2018
Apel o pomoc i Odznaki Honorowe w Bydgoszczy
19 września w czasie zebrania Bydgoskiego Koła Regionalnego Prezes Koła wręczył odznaki honorowe przyznane przez Zarząd Stowarzyszenia „ Żandarm”.


Złote Odznaki Honorowe otrzymali koledzy: Adam Szafrański, Wiesław Garnkowski, Marek Nastusiak, Waldemar Rodziewicz i Dariusz Śniadowski. Srebrnymi odznakami zostali wyróżnieni: kol. Waldemar Wiatr i Jarosław Tyborowski.

W czasie zebrania członkowie koła zostali zapoznani z Apelem Ryszarda „P”
– naszego Kolegi, który w związku z bardzo poważną chorobą prosi „Rodzinę Żandarmską” o pomoc finansową.

Po spotkaniu zebrano znaczącą kwotę, którą przelano na wskazane w apelu konto.

Wszystkich którzy mogą pomóc Ryszardowi prosimy o wpłaty. Apel poniżej.

 

 Tomasz Piotrowski

 

 

APEL - Proszę pomóżcie! Pragnę „wygrać ŻYCIE”!

W maju 2015 roku zdiagnozowano u mnie chorobę nowotworową – rak nerki.

Mimo natychmiast podjętego leczenia, nie uniknąłem interwencji chirurgicznej. Usunięto mi prawą nerkę, lewe nadnercze oraz guz z kręgosłupa w odcinku szyjnym. W wyniku tych operacji oraz dalszej kuracji dostępnymi w Polsce środkami i metodami, w ciągu dwóch kolejnych lat udało się uzyskać tylko względną stabilizację choroby. Niestety po tym okresie nastąpiły przerzuty na układ kostny.

Na tym etapie wszystkie możliwości leczenia  refundowanego przez NFZ zostały wyczerpane. Nie kwalifikowałem się już do żadnego programu refundowanego. W tej sytuacji rodzina, znajomi i sąsiedzi wykazali wielkie serce i solidarność w chorobie. Zmobilizowali się, aby zebrać pieniądze na dalsze odpłatne leczenie. Dzięki zebranym środkom udało mi się zakupić lek na 3-miesięczną kurację. Sensu temu przedsięwzięciu nadało to, że są pozytywne efekty leczenia. Choroba nie postępuje, a nawet nastąpiła poprawa wskazująca na pewien regres choroby. Moja wdzięczność dla ofiarodawców nie da się wyrazić słowami, no i wstąpiła we mnie nadzieja – tak potrzebna, żeby mieć siłę do dalszej walki z chorobą.

Niestety, skończyły się zebrane fundusze i lekarstwo. Koszt miesięcznej kuracji wynosi około 30 tysięcy złotych, co przerasta możliwości finansowe mojej rodziny. A ja przecież nadal chcę żyć i pozostać z najbliższymi jak najdłużej. Pragnę cieszyć się rodziną – żoną, córką i ukochanym wnukiem.

Już raz, oprócz najbliższej rodziny pomogli mi również znajomi i sąsiedzi. Dlatego mocno wierzę w dobroć ludzkich serc. I dlatego też teraz, przełamując onieśmielenie, zwracam się o pomoc do mojej żandarmskiej Rodziny. Co prawda ja opuściłem szeregi Żandarmerii Wojskowej już kilka lat temu, ale wielu moich kolegów nosi jeszcze mundur i pozostają w czynnej służbie wojskowej. Chociaż już nie w mundurze, ale nadal czuję się żandarmem. Póki pozwalało mi zdrowie, uczestniczyłem w życiu bydgoskiego Oddziału ŻW. Interesowałem się zachodzącymi zmianami, utrzymywałem kontakty z kolegami z OŻW w Bydgoszczy i z innych Oddziałów. Pomagał mi w tym fakt, że brat mojej Małżonki to także były żandarm, który rozstał się z mundurem jeszcze później niż ja i był łącznikiem między nami – weteranami służby, a następnymi żandarmskimi pokoleniami. Żywe, pełne nostalgii i sentymentu pozostaje dla mnie spotkanie koleżeńskie, w którym uczestniczyłem w całkiem jeszcze dobrej kondycji w lutym 2017 r. Chcę żyć, być z Wami i być jednym z Was.

Zwracam się do całej żandarmskiej Rodziny z ogromną prośbą o wsparcie finansowe potrzebne do dalszego leczenia.

Z poważaniem,

Żandarm w st. spocz. – Ryszard Procki

 

P.S.  O pomoc w zbieraniu środków zwróciłem się do Fundacji Rak’n’Roll wygraj Życie www.raknroll.pl. Fundacja powstała w październiku 2009 roku. Udostępniono mi indywidualny numer subkonta, na które można przelewać środki finansowe.


Jeżeli chcą Państwo wesprzeć mnie w mojej walce z rakiem, proszę o dokonywanie wpłat na imienne subkonto podopiecznego o nr: 85 1140 2017 0000 4302 1307 3701, z dopiskiem „dla Ryszarda P.”


Można również przekazując swój 1% – KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Ryszarda P”. Za każdy odruch dobrego serca bardzo dziękujemy!!! Sprawdzenie subkonta dokonujemy po zalogowaniu na stronie fundacji www.raknroll.pl wybieramy chcę pomóc, pomóż podopiecznemu z listy wybieramy Ryszard P.

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane