Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 marca 2019
Efektywna walka z przestępczością narkotykową
Żandarmeria Wojskowa zapobiegła wprowadzeniu do obrotu 45 tysięcy porcji narkotyków. Pięć osób na 3 miesiące trafiło do aresztu.


W dniach 2 – 4 marca Żandarmeria Wojskowa, w oparciu o ustalenia własne, przeprowadziła na terenie województwa zachodniopomorskiego zintegrowane działania przeciwko żołnierzom i osobom cywilnym działającym w grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udzielaniem ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Powyższy proceder trwał od czerwca 2018 roku.

W toku czynności podjętych przez Żandarmerię Wojskową przeprowadzono 34 przeszukania oraz zatrzymano 19 osób, w tym 10 żołnierzy. Dodatkowo zabezpieczono znaczne ilości narkotyków – 3 kg amfetaminy, 1,5 kg marihuany, 53 g MDMA i 43 g kokainy.

Czterem osobom cywilnym i jednemu żołnierzowi postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadania środków narkotycznych, tj. popełnienia czynów określonych w art. 56 ust. 1 i 3 oraz art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czynności prowadzone przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych. Na wniosek prokuratury sąd zastosował względem pięciu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Rzecznik Prasowy
Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej
ppłk Artur Karpienko

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane