Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 maja 2018
Żołnierze przyłapani na „gorącym uczynku”
25 maja w godzinach wieczornych żandarmi z Wydziału ŻW w Poznaniu i Placówki ŻW w Powidzu złapali na „gorącym uczynku” dwóch żołnierzy, którzy kradli paliwo wojskowe na szkodę 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie prywatnej posesji jednego z nich, w trakcie rozładunku paliwa z pojazdu służbowego w drodze powrotnej ze szkolenia poligonowego.


Zatrzymanie było efektem realizacji czynności operacyjno-rozpoznawczych przez żołnierzy z PŻW Powidz. Wielkopolscy żandarmi realizując czynności procesowe w trybie art. 308 kpk przeszukali miejsca zamieszkania i służby zatrzymanych. W rezultacie w miejscu zamieszkania jednego z żołnierzy (podoficera) ujawniono 7 ton skradzionego oleju napędowego o wartości ok. 31.000 zł. Dwaj zatrzymani żołnierze usłyszeli zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia wojskowego w postaci paliwa, obaj przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia w sprawie.

W chwili obecnej trwają dalsze czynności procesowe zmierzające do ustalenia  świadków przestępczego procederu, a także ustalenia odbiorców kradzionego paliwa.

 

Tekst: ppłk Piotr Sztrom

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane