Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 listopada 2018
Wyjątkowy dar na wyjątkową rocznicę
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości żołnierze Żandarmerii Wojskowej oddali 90 450 mililitrów krwi.


W 2018 roku Polacy świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. W kraju i za granicą odbywa się szereg uroczystości mających na celu uczczenie tej szczególnej rocznicy. Zwłaszcza w dniach 10 – 11 listopada polskie społeczeństwo mogło uczestniczyć w uroczystościach państwowych i patriotycznych, marszach, piknikach, koncertach i wielu innych wydarzeniach.

W obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę aktywnie uczestniczyła także Żandarmeria Wojskowa. Żołnierze ŻW nie tylko brali udział w uroczystych apelach i zbiórkach, ale czuwali również nad niezakłóconym przebiegiem uroczystości patriotycznych oraz prezentowali społeczeństwu swoje najnowsze wyposażenie służbowe.

Ponadto, z inicjatywy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, we wszystkich jednostkach Żandarmerii Wojskowej zorganizowano akcję pn. „Dar szkarłatnej krwi na stulecie odzyskania niepodległości”. W ramach przedsięwzięcia od 2 października do 11 listopada żandarmi honorowo oddawali krew. W sumie podarowali potrzebującym 90 450 mililitrów krwi, która niejednokrotnie ratuje życie.

Tekst: Sylwia Guzowska, fot.: Natalia Trzeciak

Dołączona galeria zdjęć: Wyjątkowy dar na wyjątkową rocznicę
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane