Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 listopada 2018
Szkolili policjantów wojskowych Federacji Bośni i Hercegowiny
Żołnierze Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej realizujący zadania w ramach XVI zmiany PKW EUFOR ALTHEA przeprowadzili szkolenie dla Policji Wojskowej Federacji Bośni i Hercegowiny.


Strona bośniacka zwróciła się z prośbą do dowódcy EUFOR o przeprowadzenie treningu w związku z przygotowaniem pierwszej zmiany kontyngentu wojskowego Federacji Bośni i Hercegowiny w Afganistanie.

Żandarmi w pierwszej kolejności przedstawili policjantom wojskowym Federacji Bośni i Hercegowiny teoretyczne zasady i procedury obowiązujące w czasie czynności podejmowanych na miejscu zdarzenia drogowego (kolizja, wypadek), kontroli prędkości pojazdów oraz reguły stosowane w czasie przeszukania osób i pojazdów.

Kolejne dwa dni zostały poświęcone na praktyczne przećwiczenie wcześniej omawianych zagadnień. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, czego dowodem może być burzliwa dyskusja na temat każdego z zagadnień.

Zdaniem szkolonych wymiana doświadczeń z żołnierzami Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej pozwoli przedstawicielom Policji Wojskowej Federacji Bośni i Hercegowiny lepiej przygotować się do wykonywania zadań służbowych, jakie przejdzie im realizować w Afganistanie w strukturach międzynarodowych, jak również daje nadzieję na dalszą współpracę szkoleniową.      

Tekst i zdjęcia: mjr Marcin Nowaczyk

Dołączona galeria zdjęć: Szkolili policjantów wojskowych Federacji Bośni i Hercegowiny
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane