Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 lipca 2018
Efektywne działania
W wyniku czynności służbowych prowadzonych przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie marynarz Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu odpowie przed sądem za seksualne wykorzystywanie małoletnich.


Żołnierze Żandarmerii Wojskowej, w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratora Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza w Krakowie przeciwko marynarzowi podejrzanemu o popełnienie czynów z art. 200 § 1 kodeksu karnego, zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Żandarmi podczas śledztwa ustalili, że żołnierz dopuścił się łącznie czterech przestępstw dotyczących obcowania płciowego z małoletnimi poniżej 15 lat oraz doprowadzenia ich do poddania się innym czynnościom seksualnym. Zarzucane mu czyny obejmują działania na szkodę dwóch małoletnich pokrzywdzonych w wieku 12 i 13 lat.

30 lipca 2018 roku Dział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza w Krakowie skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Podgórza w Krakowie akt oskarżenia przeciwko marynarzowi oskarżonemu o przestępstwa z art. 200 § 1 kodeksu karnego.

W ramach postępowania przygotowawczego sąd zastosował wobec żołnierza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oskarżonemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej

ppłk Artur Karpienko

 

 

 

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane