Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 lipca 2019
Operacja CBA i ŻW zakończona sukcesem
9 lipca w wyniku wspólnej operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Żandarmerii Wojskowej zatrzymano 6 osób podejrzanych o wyłudzenie ponad 2 mln zł od Zakładów Chemicznych Police. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości finansowych Fundacji All Sports Promotion działającej w imieniu AZS Koszalin.


W akcji uczestniczyli funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA i żołnierze Żandarmerii Wojskowej, w związku z faktem, że jedna z zatrzymanych osób jest żołnierzem. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty.

W toku śledztwa ustalono, że w latach 2011 – 2013 fundacja podpisywała z Zakładami Chemicznymi umowy na świadczenie usług reklamowych. Analiza dokumentacji i przepływów finansowych wykazała, że część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne Fundacji All Sports Promotion nie trafiała do AZS Koszalin S.A. Środki te zostały przelane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie około 2 milionów złotych.

 

 

 

 

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane