Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 lipca 2019
Pomagamy z radością
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej – na co dzień wojskowi stróże prawa, w weekendy uczestnicy inicjatyw, których celem jest pomaganie potrzebującym. 6 lipca byli w Brańszczyku (woj. mazowieckie), gdzie odbył się piknik rodzinny, podczas którego Para Prezydencka zainaugurowała akcję „Pomagam z radością”.


Pomaganie to jest zawsze źródło radości i satysfakcji – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Z kolei prezydent Andrzej Duda stwierdził, że państwo, w którym silnie reprezentowane są postawy pomocy innym, jest państwem prawdziwie nowoczesnym.

Celem przedsięwzięcia zorganizowanego przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska było zwrócenie uwagi na problemy ludzi starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych, którzy potrzebują wsparcia. W akcję zaangażowała się Żandarmeria Wojskowa, która chętnie uczestniczy w inicjatywach charytatywnych. Podczas pikniku rodzinnego żołnierze z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej i Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie prezentowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, pojazdy służbowe oraz trenażery wykorzystywane w działalności profilaktycznej. Udział żandarmów w przedsięwzięciu koordynował Oddział Profilaktyki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Naszym priorytetem jest pomaganie, więc nie mogło nas zabraknąć w Brańszyczku. Widząc, jak na nasz widok reagują uczestnicy pikniku, jak chętnie korzystają z naszych symulatorów i jak ciekawi są naszej codziennej służby, utwierdzamy się w przekonaniu, że nie tylko w środowisku wojskowym, ale również cywilnym nasza obecność i podejmowane działania są bardzo potrzebne – powiedział ppłk Arkadiusz Gajewski z Oddziału Profilaktyki KGŻW.

Żandarmskie stoisko było nie tylko okazją do zaprezentowania uczestnikom imprezy nowoczesnego sprzętu specjalistycznego, ale również realizacji działań edukacyjnych. Choć pies służbowy i robot pirotechniczny nie miały konkurencji, żandarmi z determinacją prowadzili edukację z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Symulatory jazdy 3D, zderzeń i dachowania były świetnymi narzędziami, by uczyć młodych i dorosłych uczestników ruchu drogowego bezpiecznych zachowań. Były również lekcje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantoma oraz długie rozmowy na temat specyfiki służby w Żandarmerii Wojskowej i warunków naboru.

Tłumnie oblegane stoisko Żandarmerii Wojskowej odwiedził prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką. Praca na rzecz bezpieczeństwa, prezentowane wyposażenie, a przede wszystkim profesjonalizm i zaangażowanie żołnierzy formacji wywarły na Panu Prezydencie i Pierwszej Damie duże wrażenie. Żandarmi, którzy 3 czerwca br. uczestniczyli w pikniku pn. „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”, usłyszeli wiele ciepłych słów i podziękowania za wspieranie akcji, których celem jest pomoc potrzebującym.

Tekst: Sylwia Guzowska, fot.: Eugeniusz Kokowicz

Dołączona galeria zdjęć: Pomagamy z radością
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane