Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 kwietnia 2019
IX rocznica katastrofy smoleńskiej
Lecieli do Katynia, by oddać hołd Polakom pomordowanym w Katyniu. Na uroczystość nigdy nie dotarli. W jednej chwili życie 96 osób zgasło jak płomień zdmuchniętej świecy.


10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Para Prezydencka i naczelni dowódcy Sił Zbrojnych RP. Dziewięć lat po katastrofie pamięć o tym tragicznym zdarzeniu jest wciąż żywa.

Z okazji IX rocznicy katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem odbyły się centralne uroczystości z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz kadry dowódczej Sił Zbrojnych RP. Żandarmerię Wojskową reprezentował komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch.

Cześć ofiarom katastrofy oddali również żołnierze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Żandarmi wystawili posterunki honorowe i złożyli wieńce od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w miejscach pochówku Czesława Cywińskiego, Zbigniewa Dębskiego, Stanisława Komornickiego, Piotra Nurowskiego i Adama Pilcha.

 

Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: IX rocznica katastrofy smoleńskiej
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane