Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 grudnia 2017
Przedświąteczna wizyta żandarmów
Przedświąteczna wizyta żandarmów Dzięki żandarmskim prezentom w Domu Dziecka w Równem wcześniej zagościły święta.


Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni, żandarmi odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Równem, by złożyć im życzenia i obdarować prezentami.
Z inicjatywy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej postanowili zrobić niespodziankę dzieciom, które tegoroczne święta spędzą z dala od swoich rodzin. Niezwykle pomocna w wytypowaniu prezentów była rozmowa z dyrektorem placówki Janem Nowakiem. Dzieci marzyły o konsoli do gry i sprzęcie sportowym.
 
20 grudnia ze świąteczną wizytą do Równego udał się zastępca komendanta głównego ŻW gen. bryg. Robert Jędrychowski. Generał, po przekazaniu w imieniu komendanta głównego ŻW dyrekcji, pracownikom i dzieciom bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń, wręczył świąteczne prezenty.
 
Konsola do gier, piłki, rakietki oraz żandarmskie maskotki natychmiast wzbudziły radość, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Okazało się, że wśród wesołego ożywienia znalazł się czas na poważne rozmowy. Gdy młodsze dzieci beztrosko bawiły się podarunkami, starsze rozmawiały z gen. Jędrychowskim o przyszłości. Okazało się, że chłopców „ciągnie” do munduru i marzą o pracy w policji, wojsku, straży pożarnej.
 
– Praca w służbach mundurowych to doskonały pomysł. Musicie jednak wiedzieć, że nauka, sport i zdrowy tryb życia to podstawa. Jednak najważniejsza jest determinacja podczas dążenia do celu, powtarzam to również moim nastoletnim synom – powiedział gen. bryg. Robert Jędrychowski.
 
Na zakończenie wizyty dzieci poprosiły zastępcę o złożenie autografu na piłkach, podziękowały za prezenty, wręczyły własnoręcznie zrobioną figurkę Mikołaja oraz przyznały, że z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.
 
 
Sylwia Guzowska
Dołączona galeria zdjęć: Przedświąteczna wizyta żandarmów
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane