Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 czerwca 2018
Współpraca na 5
Funkcjonariusze CBA wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 3 mężczyzn w sprawie wyłudzenia zwrotu podatku VAT o wartości ponad 30 mln zł.


Agenci z Delegatury CBA w Łodzi wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowejzatrzymali kolejnych trzech podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa dokonywała fikcyjnego obrotu towarami tekstylnymi, uwiarygadniając swoje działania nierzetelnie wystawianymi fakturami VAT. Zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku o wartości ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej „wyprali” ponad 160 milionów złotych dochodów z przestępstw.


Bezpośrednio po zatrzymaniu przeszukano mieszkania zatrzymanych mężczyzn oraz biura ich firm. Zabezpieczono nośniki elektroniczne i dokumentację księgową.

 

Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Do dnia 10 czerwca zarzuty usłyszało już 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

 

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego ŻW

ppłk Artur Karpienko

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane