Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 czerwca 2019
Wyjątkowe wyróżnienie
Komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch został wyróżniony przez biskupa polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa Guzdka medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”.


Gen. bryg. Tomasz Połuch został odznaczony medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” 12 czerwca w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej. – Setna rocznica ustanowienia Biskupstwa Polowego w Polsce jest doskonałą okazją, by podziękować i wyrazić wdzięczność osobom i instytucjom za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który dowodzi formacją, która stoi na straży przestrzegania prawa i praworządności w szeregach wojska polskiego – powiedział biskup polowy WP.

Serdecznie dziękuję za wyróżnienie oraz wsparcie i sympatię, których nie szczędzi Jego Ekscelencja Żandarmerii Wojskowej – powiedział gen. bryg. Tomasz Połuch. W uznaniu zasług dla formacji komendant główny ŻW nadał bp. Józefowi Guzdkowi Odznakę Pamiątkową Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: Wyjątkowe wyróżnienie
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane