Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 czerwca 2019
Żandarm najlepszym wojskowym motocyklistą
Żołnierz Żandarmerii Wojskowej po raz trzeci został najlepszym wojskowym motocyklistą. W tegorocznym konkursie „Wojskowy Kierowca Roku 2019” pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej „Mistrz Motocykla” zdobył st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.


W dniach 4 - 7 czerwca na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbył się finał konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2019”. Konkurs składał się z konkurencji samochodowych i motocyklowych.

Żandarmeria Wojskowa wystawiła drużynę, która uczestniczyła w konkurencji „Mistrz Motocykla”. Zawody motocyklowe składały się z części teoretycznej, tj. testu ze znajomości wybranych zagadnień z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej części kierowcy jednośladów mieli do pokonania slalom oraz tor przeszkód. Konkurencie rozgrywane były na motocyklu YAMAHA XT660R. Podkreślić należy, iż każdy zawodnik musiał praktycznie dokonać zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego.

We współzawodnictwie motocyklowym Żandarmerię Wojskową reprezentowali st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, plut, Marcin Szulczyk i plut. Piotr Kawczak z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie. Wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej znalazł potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach. Najlepszy w żandarmskim teamie okazał się st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz, który zdobył tytuł „Mistrza Motocykla”.

Głównym celem konkursu „Wojskowy Kierowca Roku” jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Bogdan Łukomski

Dołączona galeria zdjęć: Żandarm najlepszym wojskowym motocyklistą
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane