Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 czerwca 2019
Spotkanie z pełnomocnikami komendantów ds. kobiet
5 czerwca komendant główny ŻW gen. bryg. Tomasz Połuch spotkał się z pełnomocnikami komendantów oddziałów ŻW ds. kobiet.


Podczas spotkania zorganizowanego przez członkinie Rady ds. Kobiet w resorcie obrony narodowej z Żandarmerii Wojskowej mjr Małgorzatę Mroszczyk oraz por. Agnieszkę Derlacz podsumowano dotychczasową działalność pełnomocników i przedstawiono plan zasadniczych zadań na rok bieżący. 

W spotkaniu uczestniczył komendant główny ŻW, który wysłuchał opinii i wniosków oraz odpowiedział na pytania reprezentantek kobiet. Podkreślił coraz większą rolę kobiet żołnierzy w wykonywaniu zadań przez Żandarmerię Wojskową. Wyraził również zadowolenie z faktu, że coraz więcej z nich zajmuje stanowiska dowódcze, na których doskonale się sprawdzają oraz przedstawił swoje oczekiwania wobec członkiń i pełnomocników co do dalszych działań na rzecz podnoszenia jakości służby kobiet w Żandarmerii Wojskowej. 

Kolejnym punktem spotkania było szkolenie z zakresu przeciwdziałania mobbingowi i molestowaniu w środowisku żołnierzy zawodowych ŻW. Pełnomocniczki zostały również przeszkolone w zakresie stosowania przepisów ubiorczych. Na zakończenie omówiono kierunki dalszego działania pełnomocników komendantów ds. kobiet.

 

Tekst: mjr Małgorzata Mroszczyk, zdjęcia: Natalia Trzeciak

Dołączona galeria zdjęć: Spotkanie z pełnomocnikami komendantów ds. kobiet
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane