Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 czerwca 2019
Dzień Weterana z udziałem Żandarmerii Wojskowej
2 czerwca w Rzeszowie odbyły się Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które prewencyjnie zabezpieczali żołnierze Żandarmerii Wojskowej.


W uroczystościach przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który odznaczył zasłużonych uczestników misji zagranicznych i podziękował za reprezentowanie kraju poza granicami państwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Podczas centralnych obchodów Żandarmerię Wojskową reprezentował zastępca komendanta głównego gen. bryg. Robert Jędrychowski.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości w Parku Jedności Polonii z Macierzą rozpoczął się Piknik Weterana, na którym można było zapoznać się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem żołnierzy. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie specjalnie na tę okazję zorganizował wraz z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej stoisko promocyjno-profilaktyczne. Główną atrakcją przygotowaną przez żandarmów była prezentacja symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń. Dodatkowo odwiedzający mogli zapoznać się z prewencyjnym wyposażeniem żołnierza, dowiedzieć się czym jest daktyloskopia i odbić swoje odciski palców na specjalnie przygotowanych kartach oraz skorzystać z alkogogli, pełniących rolę przestrogi przed nadużywaniem alkoholu.

 

Tekst i zdjęcia: Paulina Jawień

Dołączona galeria zdjęć: Dzień Weterana z udziałem Żandarmerii Wojskowej
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane