Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 sierpnia 2019
Ostatnie szlify przed defiladą
Noc z 9 na 10 sierpnia była dla żołnierzy Wojska Polskiego ostatecznym sprawdzianem ich przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Próbę generalną zabezpieczali prewencyjnie żołnierze Żandarmerii Wojskowej.


W Katowicach, gdzie od tygodnia trwa zgrupowanie żołnierzy do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, w nocy z 9 na 10 sierpnia zgrywano do perfekcji przemarsz pododdziałów pieszych oraz przejazd pojazdów i sprzętu wojskowego. W wyjątkowych okolicznościach można było zobaczyć żołnierzy i pojazdy, które 15 sierpnia wezmą udział w defiladzie, wśród nich żołnierzy i pojazdy Żandarmerii Wojskowej.

Pełną gotowość do defilady zaprezentowała kompania honorowa Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierze kierujący pojazdami wykorzystywanymi w codziennej służbie jak: motocykle interwencyjne Kawasaki, samochody interwencyjne Opel Insygnia i Volkswagen Transporter, samochody interwencyjne lekko opancerzone SANDCAT oraz pojazdy interwencyjne specjalnego przeznaczenia quady Polaris.

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej podczas próby generalnej byli zaangażowani podwójnie. Nie tylko uczestniczyli w nocnej defiladzie, ale też zabezpieczali ją prewencyjnie. Również 15 sierpnia żołnierze ŻW będą realizowali zadania prewencyjno-ochronne.

W defiladzie „Wierni Polsce” weźmie udział ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego, w tym 27 pododdziałów kompanii reprezentacyjnych, 60 pocztów sztandarowych, ponad 185 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, a w paradzie lotniczej 60 statków powietrznych. Po defiladzie rozpocznie się piknik wojskowy, gdzie będzie można porozmawiać z żołnierzami oraz obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej.

 

Tekst: Natalia Trzeciak, zdjęcia: Maciej Nędzyński, Michał Niwicz, st. szer. Michał Wójcik

Dołączona galeria zdjęć: Ostatnie szlify przed defiladą
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane