Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 sierpnia 2019
Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.


Żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim w czasie wolnym od służby, jadąc obwodnicą Mińska Mazowieckiego, zauważył dostawczego fiata, który jechał „wężykiem”. Podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, żołnierz podjął działania w celu zatrzymania kierowcy, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W ich wyniku kierujący zjechał na jedną ze stacji paliw, gdzie żandarm przejął kluczyki pojazdu i powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci poddali kierowcę badaniu na obecność alkoholu, które wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Również jadący pasażer, z którym kierowca w momencie zatrzymania próbował zamienić się miejscami za kierownicą, miał 1,8 promila alkoholu.  Mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie. Kierowca pojazdu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia tego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów. Został także zobowiązany do zapłaty świadczenia na pomoc postpenitencjarną oraz pokrycie kosztów postępowania.

Wzorowa postawa żołnierza Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim pozwoliła wyeliminować zagrożenie, jakie stanowił nietrzeźwy kierowca dla innych uczestników ruchu drogowego i najprawdopodobniej zapobiegła tragedii.

 

Tekst: Natalia Trzeciak/KPP w Mińsku Mazowieckim, fot.: KPP w Mińsku Maz.

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane