Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej - Święto Wojska Polskiego w KGŻW

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 sierpnia 2018
Święto Wojska Polskiego w KGŻW
Kierownicza kadra, żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej 10 sierpnia uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji Święta Wojska Polskiego.


Święto Wojska Polskiego jest dniem szczególnym dla Żandarmerii Wojskowej. 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, cała Żandarmeria Wojskowa oddaje hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy bohatersko walcząc w obronie wolności i niepodległości, ponieśli najwyższą ofiarę. Szczególną troską żołnierze Żandarmerii Wojskowej otaczają miejsca pochówku poległych żandarmów. W ramach programu Żołnierska Pamięć składają wiązanki i zapalają znicze na żandarmskich grobach.

Święto Wojska Polskiego to również doskonała okazja, by podziękować żołnierzom i pracownikom Żandarmerii Wojskowej za profesjonalną i pełną zaangażowania służbę i pracę. Podziękowania i życzenia w formie listu przekazał żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Wszystkim żołnierzom, a także pracownikom cywilnym wojska, pragnę w tym wyjątkowym dniu złożyć serdeczne życzenia satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć, spełnienia zamierzeń na przyszłość oraz wszelkiej pomyślności. Dziękuję za oddanie sprawie obronności kraju i za codzienny wysiłek przyczyniający się do rozwoju naszych sił zbrojnych. Dziękuję także rodzinom żołnierzy – za wspieranie swych bliskich i dzielenie trudów żołnierskiej służby. Szczególne słowa kieruję do rodzin tych żołnierzy, którzy w obronie Ojczyzny i pokoju oddali swoje życie.

Słów uznania nie szczędził żołnierzom i pracownikom Żandarmerii Wojskowej zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. dr Robert Jędrychowski. – Jestem pełen uznania dla Waszej determinacji i profesjonalizmu. W tym miejscu chciałbym wszystkim i każdemu z osobna serdecznie podziękować. Pamiętajcie, tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi Was wszystkich z sukcesem realizujemy nasze zadania ustawowe. Dziękuję również naszym pracownikom, których zaangażowanie w równym stopniu wpływa na wysokie wyniki działalności służbowej. Wszystkim Wam gratuluję i życzę kolejnych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku.

Podczas uroczystości gen. bryg. dr Robert Jędrychowski uhonorował żołnierzy Żandarmerii Wojkowej medalem państwowym „Za długoletnią służbę” oraz medalami resortowymi „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” i „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze Żandarmerii Wojskowej zostali również wyróżnieni tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz RP”. Podczas uroczystości generał Jędrychowski wręczył także Odznaki Pamiątkowe Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej. Wyrazem podziękowań za pełną determinacji i profesjonalizmu służbę i pracę były również urlopy nagrodowe, listy gratulacyjne i pochwały.

Uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego była wyjątkowa dla starszego podoficera Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej Piotra Głażewskiego, który otrzymał akt mianowania na stopień starszego chorążego sztabowego.

 

Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego w KGŻW
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane