Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 lipca 2018
Handlował towarem bez akcyzy
27 lipca żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu zatrzymali na gorącym uczynku pracownika resortu obrony narodowej 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.


Mężczyzna, który zajmował się handlem i przechowywaniem wyrobów bez akcyzy, został zatrzymany na terenie prywatnej posesji, w trakcie rozładunku produktów akcyzowych. Z uwagi na powyższe na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, którzy dokonali przy asyście żandarmów przeszukania posesji w trybie art. 308 kk.

W wyniku czynności ujawniono ponad 159 litrów spirytusu bez znaków akcyzowych o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę ponad 8 tys. zł, 76 360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych o wartości ponad 65 tys.  zł oraz 68 kg tytoniu o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę niespełna 54 tys. zł. Łączna wartość zatrzymanych wyrobów akcyzowych wyniosła ponad 127 tys. zł.

Zatrzymanie było efektem realizacji czynności służbowych przez żołnierzy z Placówki ŻW w Powidzu.

Ponadto w trakcie realizacji powyższych czynności żandarmi dokonali zatrzymania syna wymienionego pracownika 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, który kierował motorowerem bez uprawnień, będąc po użyciu alkoholu (0,17mg/l). O ujawnieniu wykroczenia powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Słupcy.

 

Tekst: ppłk Piotr Sztrom, foto: WŻW w Poznaniu

generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane