Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 lipca 2019
Nowe stanowiska – nowe wyzwania
11 lipca w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej odbyło się pożegnanie oficerów, którzy będą kontynuować służbę na nowych stanowiskach służbowych.


Służbę poza strukturami Żandarmerii Wojskowej pełnić będą ppłk Paweł Druchniak, dotychczasowy szef Wydziału Szkolenia Specjalistycznego KGŻW i ppłk Przemysław Prusik, który w KGŻW był starszym specjalistą w Oddziale Łączności. Panowie oficerowie 1 sierpnia obejmą stanowiska służbowe we Włoszech. Podpułkownik Druchniak będzie kontynuował służbę w Centrum Eksperckim Działań Stabilizacyjnych Policji NATO, gdzie będzie szefem Wydziału. Podpułkownik Prusik zostanie asystentem szefa Sztabu Stałego Dowództwa Europejskich Sił Żandarmerii.

Z kolei mjr Marek Grzyb, służący w Dyżurnej Służbie Operacyjnej KGŻW, 15 lipca obejmie stanowisko dowódcy Grupy Ochrony w Wydziale Ochrony Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

– Szanowni Panowie, gratuluję i życzę powodzenia oraz satysfakcji w nowych miejscach służby. Wiem, że Żandarmeria Wojskowa wyposażyła Was w wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam z sukcesem realizować kolejne zadania – powiedział zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. dr Robert Jędrychowski.

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam dalszego rozwoju zawodowego. Służba na nowych stanowiskach służbowych, zwłaszcza poza granicami państwa, w strukturach międzynarodowych to wyróżnienie, zaszczyt i wyzwanie – które podejmujemy pełni optymizmu i entuzjazmu – powiedział w imieniu żołnierzy kończących służbę w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej ppłk Paweł Druchniak.

W podziękowaniu za dotychczasową służbę, zaangażowanie i wkład w funkcjonowanie Komendy Głównej Żandarmerii gen. bryg. dr Robert Jędrychowski wręczył oficerom listy gratulacyjne.


Sylwia Guzowska

Dołączona galeria zdjęć: Nowe stanowiska – nowe wyzwania
generuj pdf
Kontakt

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
Jana Ostroroga 35
01-163 Warszawa
tel. 261857300
fax. 261857325
kgzw.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane